O mně

Jmenuji se Vojtěch Starynský, je mi 22 let a působím jako osobní trenér v posilovně TJ Lokomotiva v Břeclavi. Už několik let závodím ve federaci IFBB – kategorie kulturistika (naturálně).

Převážnou část dětství jsem byl obézní a závislý na počítači, vše se změnilo v mých 11 letech, kdy jsem se začínal zajímat o sport. Hrál jsem několik let fotbal a poté basketbal, v tu dobu jsem rekreačně navštěvoval posilovnu (jako doplněk právě k basketbalu).

V roce 2013 jsem zvažoval jestli hrát dál závodně basketbal, nebo se začít zabývat fitness a kulturistikou (která mě naprosto vtáhla), bylo to těžké, ale jedno z nejlepších a nejdůležitějších rozhodnutí v mém životě, od roku 2013 už se věnuji pouze kulturistice, kde jsem měl už od začátku závodní i profesní ambice.

Image module

V dalších letech jsem měl hlavně profesní ambice. V listopadu 2016 jsem se stal certifikovaným instruktorem ve fitness (Fitness institut v Brně) a založil vlastní podnikání. Od té doby působím jako osobní trenér. V roce 2017 jsem se stal také certifikovaným výživovým poradcem (Fitness institut) a mimo trénování radím lidem ohledně kvalitní výživy a suplementace. V roce 2018 jsem se stal certifikovaným instruktorem kulturistiky (Fitness akademie Ronnie.cz). Ve stejný rok jsem měl další závodní sezónu a stal jsem se členem TopičTeamu (závodní klub ve federaci IFBB) – klub Lukáše Topinky. V dalších letech mě čeká studium VŠ na sportovní fakultě Masarykovy univerzity – obor regenerace a výživa ve sportu.

„Nejde o to stále někoho předbíhat a být v něčem první, jde o to předbíhat sám sebe, potom budete první vždy“

Soutěžní úspěchy (kulturistika dorostenců do 18 let):
2015
Smartlabs cup Brno – 3. místo
Kubík fitness classic Ostrava – 4. místo
Grand prix jalex Krnov – 4. místo

2018 (kulturistika juniorů do 70 kg)
Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů – 4. místo